4 Vestlandsmeisterskap til Stord i Norheimsund

Årets vestlandsmeisterskap blei arrangert i Norheimsund på laurdag.
Det var samtidig 25 års jubileum for Hardanger BTK, og det blei markert med storstilt opningsseremoni. Talar,kake, blomar og song og musikk der Tommy og Morten spelte gitar.
Det blei mykje speling på alle, og me fekk 4 vestlandsmeistrar. Roger i elite, Jan Roger i gutar 11 år, Morten S. i herrer junior og Tommy i handicap open. Det blei også fleire andre gode plasseringar. Sundag var det lagcup for yngre, og Stord blei beste klubb denne gong. Siste runde går på Stord i april, og det blir ein spanande avsluning, der Heros ledar litt, men me kan ta dei igjen.

Resultater:
Gutar 11 år

1;ANDERSSON Jan Roger, Stord BTK

2;NUMMEDAL Martin Åsebø, Bergen Handicapidrettslag

3;NGUYEN Andreas, Fjell-Kameraterne,IL

3;LÅTE Thomas, Stord BTK

5;BAKKE Njål Tore, Skjoldar, IL

5;EIKHAUG Thomas, Fjell-Kameraterne,IL

Final;ANDERSSON Jan Roger - NUMMEDAL Martin Åsebø;14-12, 9-11, 12-10, 12-10

Semi;ANDERSSON Jan Roger - NGUYEN Andreas;11-7, 11-6, 11-5

Semi;NUMMEDAL Martin Åsebø - LÅTE Thomas;14-12, 7-11, 11-8, 11-9

1/4;NUMMEDAL Martin Åsebø - BAKKE Njål Tore;11-2, 11-3, 11-7

1/4;NGUYEN Andreas - EIKHAUG Thomas;11-9, 6-11, 12-10, 11-9



Gutar 13 år

1;FENG Jack, Hardanger Bordtennisklubb

2;SKOGEN Bård, Stord BTK

3;VEDELER Petter, Sportsklubben Heros

3;MOLTUMYR Sander, Bergen Handicapidrettslag

5;JOHNSON Thomas, Laksevåg BTK

5;NGUYEN Andreas, Fjell-Kameraterne,IL

Final;FENG Jack - SKOGEN Bård;14-12, 11-7, 11-3

Semi;FENG Jack - VEDELER Petter;11-2, 11-2, 11-6

Semi;SKOGEN Bård - MOLTUMYR Sander;11-6, 11-8, 11-6

1/4;VEDELER Petter - JOHNSON Thomas;11-7, 11-7, 11-9

1/4;MOLTUMYR Sander - NGUYEN Andreas;11-5, 11-4, 11-9



Gutar 15 år

1;HARTVEIT Per, Sportsklubben Heros

2;HARTVEIT Marie, Sportsklubben Heros

3;STOKKE Morten, Stord BTK

3;HARTVEIT Sveinung, Sportsklubben Heros

5;KLEVEN Morten Rasmussen, Stord BTK

5;SKOGEN Bård, Stord BTK

5;JOHNSON Thomas, Laksevåg BTK

5;NONSLID HÅVARDSEN Andreas, Skjoldar, IL

9;BINDER Johannes, Fjell-Kameraterne,IL

9;KALLESTAD Jakob, Sportsklubben Heros

9;SKJELNES Andreas, Stord BTK

9;BAKKE Oddne, Skjoldar, IL

9;WANNBERG Brage, Skjoldar, IL

9;KALSTVEIT Sveinung, Skjoldar, IL

Final;HARTVEIT Per - HARTVEIT Marie;6-11, 11-7, 8-11, 12-10, 11-7

Semi;HARTVEIT Per - STOKKE Morten;11-9, 11-8, 11-7

Semi;HARTVEIT Marie - HARTVEIT Sveinung;11-7, 6-11, 10-12, 12-10, 11-8

1/4;HARTVEIT Per - KLEVEN Morten Rasmussen;11-7, 11-3, 12-10

1/4;HARTVEIT Marie - SKOGEN Bård;11-6, 11-7, 11-9

1/4;STOKKE Morten - JOHNSON Thomas;11-7, 15-13, 11-8

1/4;HARTVEIT Sveinung - NONSLID HÅVARDSEN Andreas;11-4, 11-5, 11-3

1/8;HARTVEIT Marie - BINDER Johannes;11-9, 11-6, 11-6

1/8;STOKKE Morten - KALLESTAD Jakob;11-5, 11-9, 11-5

1/8;KLEVEN Morten Rasmussen - SKJELNES Andreas;11-8, 11-9, 11-9

1/8;SKOGEN Bård - BAKKE Oddne;11-7, 11-5, 11-6

1/8;JOHNSON Thomas - WANNBERG Brage;11-3, 11-5, 11-5

1/8;NONSLID HÅVARDSEN Andreas - KALSTVEIT Sveinung;11-6, 11-9, 11-4



Herrer B

1;LØLAND Espen, Laksevåg BTK

2;JOHANNESSEN Alf Erik, Bergen Handicapidrettslag

3;HARTVEIT Sveinung, Sportsklubben Heros

3;BENDIKSEN Morten, Sportsklubben Heros

5;IRGENS Atle, Stord BTK

5;ESPENES Raymond, Stord BTK

Final;LØLAND Espen - JOHANNESSEN Alf Erik;11-9, 8-11, 7-11, 11-8, 11-5

Semi;LØLAND Espen - HARTVEIT Sveinung;8-11, 6-11, 11-8, 11-2, 11-9

Semi;JOHANNESSEN Alf Erik - BENDIKSEN Morten;11-4, 11-6, 4-11, 13-11

1/4;JOHANNESSEN Alf Erik - IRGENS Atle;11-13, 11-7, 6-11, 11-6, 11-3

1/4;HARTVEIT Sveinung - ESPENES Raymond;11-5, 11-2, 10-12, 14-16, 12-10



Herrer C

1;FENG Jack, Hardanger Bordtennisklubb

2;LJONES Vegar, Hardanger Bordtennisklubb

3;GRINDHEIM Bjarte, Etne BTK

3;NESHEIM Helene, Sportsklubben Heros

5;WANNBERG Bergfinn, Skjoldar, IL

5;KORNELIUSSEN Kjetil, Sportsklubben Heros

5;HINRICHSEN Dag Wolf, Skjoldar, IL

5;SEKSE Asbjørn, Hardanger Bordtennisklubb

9;GRINDHEIM Ragna, Etne BTK

9;KLYVE Børge Samson, Hardanger Bordtennisklubb

Final;FENG Jack - LJONES Vegar;11-3, 11-9, 11-7

Semi;FENG Jack - GRINDHEIM Bjarte;11-13, 11-5, 11-9, 6-11, 11-7

Semi;LJONES Vegar - NESHEIM Helene;11-7, 11-7, 11-8

1/4;FENG Jack - WANNBERG Bergfinn;11-3, 7-11, 11-9, 11-8

1/4;LJONES Vegar - KORNELIUSSEN Kjetil;2-11, 12-10, 11-6, 11-7

1/4;GRINDHEIM Bjarte - HINRICHSEN Dag Wolf;11-9, 12-10, 8-11, 11-7

1/4;NESHEIM Helene - SEKSE Asbjørn;11-9, 11-3, 11-4

1/8;WANNBERG Bergfinn - GRINDHEIM Ragna;11-5, 11-7, 11-7

1/8;SEKSE Asbjørn - KLYVE Børge Samson;11-3, 8-11, 11-9, 12-10



Handicap Åpen

1;URHAUG Tommy, Stord BTK

2;LANDE SALOMONSEN Steffen, Stord BTK

3;SKORPEN Kåre, Bergen Handicapidrettslag

3;VALDERHAUG Sverre Vollset, Bergen Handicapidrettslag

Final;URHAUG Tommy - LANDE SALOMONSEN Steffen;11-2, 11-5, 11-5

Semi;URHAUG Tommy - SKORPEN Kåre;11-5, 11-4, 11-2

Semi;LANDE SALOMONSEN Steffen - VALDERHAUG Sverre Vollset;11-4, 11-8, 11-5



Herrer D

1;GRINDHEIM Bjarte, Etne BTK

2;WANNBERG Bergfinn, Skjoldar, IL

3;FENG Simon, Hardanger Bordtennisklubb

3;GRINDHEIM Ragna, Etne BTK

5;KALLESTAD Jakob, Sportsklubben Heros

5;SKORPEN Kåre, Bergen Handicapidrettslag

5;HINRICHSEN Dag Wolf, Skjoldar, IL

5;WANNBERG Bjørn Leif, Skjoldar, IL

9;LANDE SALOMONSEN Steffen, Stord BTK

9;AKSNES ØYSTESE Terje, Hardanger Bordtennisklubb

9;STØLDAL Jan Erik, Sportsklubben Heros

9;HARTVEIT Lars John, Sportsklubben Heros

9;GRAVDAL Simen, Sportsklubben Heros

9;DAHL Marius, Sportsklubben Heros

Final;GRINDHEIM Bjarte - WANNBERG Bergfinn;11-2, 9-11, 11-5, 11-3

Semi;GRINDHEIM Bjarte - FENG Simon;11-6, 11-6, 11-6

Semi;WANNBERG Bergfinn - GRINDHEIM Ragna;14-16, 11-5, 11-8, 14-12

1/4;GRINDHEIM Bjarte - KALLESTAD Jakob;2-11, 11-8, 11-0, 11-6

1/4;WANNBERG Bergfinn - SKORPEN Kåre;9-11, 11-9, 11-5, 13-11

1/4;FENG Simon - HINRICHSEN Dag Wolf;11-9, 11-9, 11-13, 11-7

1/4;GRINDHEIM Ragna - WANNBERG Bjørn Leif;12-14, 11-4, 14-12, 11-6

1/8;FENG Simon - LANDE SALOMONSEN Steffen;7-11, 11-2, 11-3, 11-7

1/8;GRINDHEIM Ragna - AKSNES ØYSTESE Terje;11-4, 11-7, 11-6

1/8;KALLESTAD Jakob - STØLDAL Jan Erik;11-7, 11-7, 12-10

1/8;SKORPEN Kåre - HARTVEIT Lars John;8-11, 12-10, 13-11, 11-8

1/8;HINRICHSEN Dag Wolf - GRAVDAL Simen;11-2, 11-9, 11-7

1/8;WANNBERG Bjørn Leif - DAHL Marius;11-5, 11-7, 11-8



Herrer Junior

1;STOKKE Morten, Stord BTK

2;HARTVEIT Per, Sportsklubben Heros

3;HARTVEIT Marie, Sportsklubben Heros

3;BAKKE Oddne, Skjoldar, IL

5;BINDER Johannes, Fjell-Kameraterne,IL

5;STØLDAL Eirik, Sportsklubben Heros

Final;STOKKE Morten - HARTVEIT Per;12-10, 11-9, 8-11, 11-5

Semi;STOKKE Morten - HARTVEIT Marie;6-11, 10-12, 11-8, 17-15, 11-5

Semi;HARTVEIT Per - BAKKE Oddne;11-4, 11-7, 11-8

1/4;HARTVEIT Marie - BINDER Johannes;15-13, 11-9, 12-10

1/4;BAKKE Oddne - STØLDAL Eirik;11-9, 11-7, 11-9



Nybyrjar

1;NONSLID HÅVARDSEN Andreas, Skjoldar, IL

2;NAMTVEDT Andre, Laksevåg BTK

3;ALMELID Simon, Sportsklubben Heros

3;WANNBERG Brage, Skjoldar, IL

5;HEREIDE Anders, Sportsklubben Heros

5;LØLAND Martin, Laksevåg BTK

Final;NONSLID HÅVARDSEN Andreas - NAMTVEDT Andre;11-6, 11-5, 11-5

Semi;NONSLID HÅVARDSEN Andreas - ALMELID Simon;13-11, 11-9, 12-10

Semi;NAMTVEDT Andre - WANNBERG Brage;11-9, 11-8, 11-6

1/4;ALMELID Simon - HEREIDE Anders;11-3, 11-5, 11-6

1/4;WANNBERG Brage - LØLAND Martin;11-8, 8-11, 11-8, 13-11



Nybyrjar 11 år

1;BAKKE Njål Tore, Skjoldar, IL

2;MAURSTAD Patrick Emil, Fjell-Kameraterne,IL

3;ORREGO Benjamin Thoresen, Fjell-Kameraterne,IL

3;EIDSHEIM Bjørnar, Laksevåg BTK

5;EIKHAUG Thomas, Fjell-Kameraterne,IL

5;STRØMSTAD Andreas, Laksevåg BTK

5;AKSNES ØYSTESE Tora, Hardanger Bordtennisklubb

5;CHANMUANG Lisa, Bergen Handicapidrettslag

Final;BAKKE Njål Tore - MAURSTAD Patrick Emil;12-10, 12-10, 7-11, 11-9

Semi;BAKKE Njål Tore - ORREGO Benjamin Thoresen;6-11, 11-6, 12-10, 7-11, 11-9

Semi;MAURSTAD Patrick Emil - EIDSHEIM Bjørnar;11-4, 11-8, 11-5

1/4;BAKKE Njål Tore - EIKHAUG Thomas;11-8, 11-9, 9-11, 8-11, 11-4

1/4;MAURSTAD Patrick Emil - STRØMSTAD Andreas;7-11, 10-12, 11-6, 11-8, 11-8

1/4;ORREGO Benjamin Thoresen - AKSNES ØYSTESE Tora;11-3, 11-6, 11-3

1/4;EIDSHEIM Bjørnar - CHANMUANG Lisa;11-9, 11-8, 11-7



Herrer Åpen

1;ANDERSSON Roger, Stord BTK

2;URHAUG Tommy, Stord BTK

3;BENDIKSEN Morten, Sportsklubben Heros

3;ESPENES Raymond, Stord BTK

Final;ANDERSSON Roger - URHAUG Tommy;11-9, 11-7, 11-9

Semi;ANDERSSON Roger - BENDIKSEN Morten;11-4, 11-2, 11-8

Semi;URHAUG Tommy - ESPENES Raymond;11-3, 8-11, 7-11, 11-7, 11-7



Jenter 13 år

1;NONSLID Signy, Skjoldar, IL

2;CHANMUANG Lisa, Bergen Handicapidrettslag

3;AKSNES ØYSTESE Tora, Hardanger Bordtennisklubb

4;EKELAND Eiril, Hardanger Bordtennisklubb

5;WANNBERG Brynhild, Skjoldar, IL

Resultater lagcup yngre:
Resultat lagcup yngre Norheimsund 26. februar 2012

Gutar 15 år lag

1.Sveinung Hartveit/Marie Hartveit, Heros
2.Morten Stokke/Morten Kleven, Stord
3.Per Hartveit/Steffen Salomonsen,Heros/Stord
3.Oddne Bakke/Sveinung Kalstveit,Skjoldar

Gutar 13 år lag

1.Jack Feng/Simon Feng, Hardanger
2.Bård Skogen/Andreas Skjelnes, Stord
3.Sander Moltumyr/Martin Nummedal, Bergen HIL
3.Andreas Nonslid/Petter Vedeler,Skjoldar/Heros

Gutar 11 år

1.Jan Roger Andersson/Thomas Låte, Stord
2.Njål Tore Bakke/Thomas Eikhaug, Skjoldar/Fjell
3.Benjamin Orrego/Emil J. Maurstad, Fjell


Oppdatert : 01.03.2012

 

 

 

 



5 siste nyheter frå Stord BTK
Årsmelding Stord BTK 2017
Årsmøte mandag 19. mars kl.20.00
Resultat Vestlandsmeisterskap for veteranar 2017
Resultat veteran KM 2017
Innbydelse veteran KM og VM

www.stordbtk.no © 2002