3 klassesigrar i Skjoldar Cup

Georg vinner junior,Morten Stokke gutar 15 år og Atle herrer B.
Her er ein kort vurdering av alle sin innsats(tallet i parntes bak navn er pluss eller minus poeng på ranking):
Georg Selsvold(-4): Spelar solid heile dagen, blei overraska over Morten S sitt bra spel i finalen i gutar, og tapte knepent, ikkje farlig å tapa av og til, og spesielt ikkje når det er for ein klubbkamerat.
Morten Stokke(41):Spelar veldig bra heile dagen, vinnar gutar 15 år mot Georg,spelar fornuftig på slutten av ein veldig jevn kamp mot Bjarte Grindheim
Morten Kleven(5): Ikkje heilt på topp i dag, taper enkelt for ein god Morten S. to gongar, men vinner greit mot alle som er svakare,må trena meir stabilt

Nils Arne Stuve(3):Litt opp og ned i dag,men får nok ein gong ein sterk siger mot Bjarte Grindheim, har meir inne
Atle Irgens(16):Spelar sitt beste stevne på lenge, vinner B greit etter greie sigrar mot Jørn "Applet" Martinsen og Per Bohman, og har som vanlig full kontroll på Øystein "Keegan" Strand
Tony Låte(4):Klart betre spel enn på Stord Cup, og vinner 3 kampar
Andreas Skjelnes(69):Den som overraskar mest positivt i helga med sikkert og godt spel,finaleplass i gutar 13 år og 5.plass i gutar 15 år, slår sterke spelarar som Bård Bergerud og Martin Nummedal,må få enda betre kontroll på temperamentet sitt.
Sebastian Samuelsen(-21): Sebastian har kun spelt 5 veker og viser stadig framgong, vant ein kamp
Thomas Aspen(9):For første gong ute av nybyrjar, og får hard pulje i 11 år, men spelar mange gode ballvekslingar, og vinner ein flott kamp i gutar 13 år,fin framgong
Karl Johan Bore Bjølgerud(4)Spelar fleire gode kampar og har hatt god framgong siste tida,vinner 2 kampar :
Thomas Låte(10):Flott 3 plass både i 11 år og 13 år,spelar mange fine kampar,håpar å sjå han fast på treningane framover
Tomine Bore Bjølgerud:Har nesten ikkje vore på trening etter sommaren, men spelar fleire jevne kampar mot bedre motstandarar,men treng meir trening for å vinnar kampar



Her er fullstendig resultatliste:
Damer Åpen

1;GRINDHEIM Ragna, Etne BTK

2;LEFFMANN Sissel Iren, Stavanger BTK

3;TYSSEBOTN Ida Johanne, Etne BTK

3;GRAVELSÆTER Linn Hege, Etne BTK

Final;GRINDHEIM Ragna - LEFFMANN Sissel Iren;11-2, 9-11, 11-3, 11-6

Semi;GRINDHEIM Ragna - TYSSEBOTN Ida Johanne;11-4, 11-2, 11-3

Semi;LEFFMANN Sissel Iren - GRAVELSÆTER Linn Hege;11-5, 11-5, 10-12, 11-9



Gutar 13

1;SKOGEN Bård, Etne BTK

2;SKJELNES Andreas, Stord BTK

3;LÅTE Thomas, Stord BTK

3;NUMMEDAL Martin Aasebø, Bergen Handicapidrettslag

5;VEDELER Petter, Sportsklubben Heros

5;BAKKE Njål Tore, Skjoldar, IL

5;SKJÆVELAND Jørgen, Stavanger BTK

5;BJØLGERUD Karl Johan Bore, Stord BTK

Final;SKOGEN Bård - SKJELNES Andreas;11-1, 11-3, 11-2

Semi;SKOGEN Bård - LÅTE Thomas;11-4, 11-3, 11-5

Semi;SKJELNES Andreas - NUMMEDAL Martin Aasebø;14-12, 12-10, 9-11, 10-12, 11-9

1/4;SKOGEN Bård - VEDELER Petter;11-9, 11-6, 8-11, 11-3

1/4;Andreas Skjelnes vann på WO mot Njål Tore Bakke

1/4;LÅTE Thomas - SKJÆVELAND Jørgen;11-6, 11-6, 11-3

1/4;NUMMEDAL Martin Aasebø - BJØLGERUD Karl Johan Bore;11-7, 11-3, 18-16



Gutar 15

1;STOKKE Morten, Stord BTK

2;SELSVOLD Georg, Stord BTK

3;KLEVEN Morten Rasmussen, Stord BTK

3;FENG Jack, Hardanger Bordtennisklubb

5;FENG Simon, Hardanger Bordtennisklubb

5;BAKKE Oddne, Skjoldar, IL

5;SKJELNES Andreas, Stord BTK

5;LEFFMANN Erling, Stavanger BTK

Final;STOKKE Morten - SELSVOLD Georg;11-8, 9-11, 15-13, 5-11, 14-12

Semi;STOKKE Morten - KLEVEN Morten Rasmussen;11-3, 11-2, 11-4

Semi;SELSVOLD Georg - FENG Jack;11-4, 11-7, 11-5

1/4;STOKKE Morten - FENG Simon;12-10, 11-9, 11-5

1/4;SELSVOLD Georg - BAKKE Oddne;11-6, 11-5, 11-4

1/4;KLEVEN Morten Rasmussen - SKJELNES Andreas;11-4, 11-9, 11-5

1/4;FENG Jack - LEFFMANN Erling;11-1, 11-4, 11-9



Herrer C

1;MARKHUS Håvard, Hardanger Bordtennisklubb

2;GRINDHEIM Bjarte, Etne BTK

3;LEFFMANN Ragnar, Stavanger BTK

3;HINRICHSEN Dag Wolf, Skjoldar, IL

5;STUVE Nils Arne, Stord BTK

5;STØLDAL Jan Erik, Sportsklubben Heros

5;SKORPEN Kåre, Bergen Handicapidrettslag

5;LÅTE Tony, Stord BTK

Final;MARKHUS Håvard - GRINDHEIM Bjarte;12-10, 11-8, 11-4

Semi;MARKHUS Håvard - LEFFMANN Ragnar;11-3, 13-11, 11-7

Semi;GRINDHEIM Bjarte - HINRICHSEN Dag Wolf;11-5, 11-3, 11-9

1/4;MARKHUS Håvard - STUVE Nils Arne;11-9, 11-4, 11-4

1/4;GRINDHEIM Bjarte - STØLDAL Jan Erik;13-15, 11-7, 11-6, 11-9

1/4;LEFFMANN Ragnar - SKORPEN Kåre;11-2, 11-5, 11-4

1/4;HINRICHSEN Dag Wolf - LÅTE Tony;12-10, 11-5, 11-9



Herrer D

1;FENG Jack, Hardanger Bordtennisklubb

2;WANNBERG Bergfinn, Skjoldar, IL

3;GRINDHEIM Ragna, Etne BTK

3;WANNBERG Bjørn Leif, Skjoldar, IL

5;BAKKE Oddne, Skjoldar, IL

5;STUVE Nils Arne, Stord BTK

5;STØLDAL Jan Erik, Sportsklubben Heros

5;FENG Simon, Hardanger Bordtennisklubb

9;SKORPEN Kåre, Bergen Handicapidrettslag

9;HINRICHSEN Dag Wolf, Skjoldar, IL

Final;FENG Jack - WANNBERG Bergfinn;11-7, 9-11, 11-5, 15-13

Semi;FENG Jack - GRINDHEIM Ragna;11-4, 11-5, 11-6

Semi;WANNBERG Bergfinn - WANNBERG Bjørn Leif;12-10, 14-12, 5-11, 11-6

1/4;FENG Jack - BAKKE Oddne;6-11, 11-8, 13-11, 11-8

1/4;WANNBERG Bergfinn - STUVE Nils Arne;11-5, 11-9, 11-7

1/4;GRINDHEIM Ragna - STØLDAL Jan Erik;11-9, 12-10, 8-11, 13-11

1/4;WANNBERG Bjørn Leif - FENG Simon;9-11, 11-5, 8-11, 11-6, 13-11

1/8;BAKKE Oddne - SKORPEN Kåre;11-9, 11-9, 8-11, 11-7

1/8;STUVE Nils Arne - HINRICHSEN Dag Wolf;11-4, 15-13, 6-11, 7-11, 11-7



Nybyrjar jenter

1;FITJE Janne, Etne BTK

2;SAKKESTAD Emilie, Etne BTK

3;VESTRE Marita, Skjoldar, IL

3;NONSLID Signy, Skjoldar, IL

5;WANNBERG Brynhild, Skjoldar, IL

5;REED Tina Hundhammer, Skjoldar, IL

Final;FITJE Janne - SAKKESTAD Emilie;4-11, 12-10, 11-6, 8-11, 14-12

Semi;FITJE Janne - VESTRE Marita;11-3, 11-3, 11-4

Semi;SAKKESTAD Emilie - NONSLID Signy;12-10, 8-11, 11-3, 9-11, 11-7

1/4;FITJE Janne - WANNBERG Brynhild;11-1, 11-0, 11-4

1/4;SAKKESTAD Emilie - REED Tina Hundhammer;11-4, 11-7, 11-2



Herrer Junior

1;SELSVOLD Georg, Stord BTK

2;STOKKE Morten, Stord BTK

3;KLEVEN Morten Rasmussen, Stord BTK

3;GRINDHEIM Bjarte, Etne BTK

Final;SELSVOLD Georg - STOKKE Morten;11-8, 11-3, 11-4

Semi;SELSVOLD Georg - KLEVEN Morten Rasmussen;11-5, 11-7, 11-4

Semi;STOKKE Morten - GRINDHEIM Bjarte;11-5, 7-11, 11-7, 7-11, 11-9



Nybyrjar 11 år

1;STRAND Markus, Haugesund BTK

2;BAKKE Njål Tore, Skjoldar, IL

3;STØLDAL Amund, Sportsklubben Heros

3;HANSEN Andreas Grindheim, Etne BTK

5;MORTVEIT Odd Olav, Skjoldar, IL

5;HAUGEN Olav Johan, Skjoldar, IL

5;BAKKE Dag Magnus, Skjoldar, IL

5;NESHEIM Kristian, Skjoldar, IL

Final;STRAND Markus - BAKKE Njål Tore;11-6, 13-11, 11-7

Semi;STRAND Markus - STØLDAL Amund;11-3, 11-7, 11-6

Semi;BAKKE Njål Tore - HANSEN Andreas Grindheim;11-5, 11-4, 11-3

1/4;STRAND Markus - MORTVEIT Odd Olav;11-6, 11-3, 11-2

1/4;BAKKE Njål Tore - HAUGEN Olav Johan;11-1, 11-1, 11-3

1/4;STØLDAL Amund - BAKKE Dag Magnus;11-9, 11-9, 11-5

1/4;HANSEN Andreas Grindheim - NESHEIM Kristian;11-5, 12-10, 11-8



Nybyrjar

1;SKJÆVELAND Jørgen, Stavanger BTK

2;WANNBERG Brage, Skjoldar, IL

3;HÅVARDSEN Andreas Nonslid, Skjoldar, IL

3;LØVLIE Bendik, Haugesund BTK

Final;SKJÆVELAND Jørgen - WANNBERG Brage;6-11, 11-9, 11-7, 18-16

Semi;SKJÆVELAND Jørgen - HÅVARDSEN Andreas Nonslid;12-10, 7-11, 11-9, 11-8

Semi;WANNBERG Brage - LØVLIE Bendik;11-7, 4-11, 9-11, 11-7, 16-14



Herrer Åpen

1;MARCINIAK Tomas, Bergen Handicapidrettslag

2;BERGAAS Raymond, Bergen Handicapidrettslag

3;IRGENS Atle, Stord BTK
3;BOHMAN Per Martin, Haugesund BTK

Final;MARCINIAK Tomas - BERGAAS Raymond;11-8, 11-8, 11-7

Semi;MARCINIAK Tomas - IRGENS Atle;11-4, 11-7, 11-7

Semi;BERGAAS Raymond - BOHMAN Per Martin;11-4, 11-2, 11-3



Gutar/Jenter 11 år

1;SKOGEN Bård, Etne BTK

2;NUMMEDAL Martin Aasebø, Bergen Handicapidrettslag

3;LÅTE Thomas, Stord BTK

4;ASPEN Thomas, Stord BTK



Herrer B

1;IRGENS Atle, Stord BTK

2;BOHMAN Per Martin, Haugesund BTK

3;MARTINSEN Jørn, Stavanger BTK

4;LEFFMANN Ragnar, Stavanger BTK



Jenter 13 år

1;MYRÅS Maren, Stavanger BTK

2;NONSLID Signy, Skjoldar, IL

3;FITJE Janne, Etne BTK

4;SAKKESTAD Emilie, Etne BTK

5;BJØLGERUD Tomine Bore, Stord BTK



Jenter 15

1;GRAVELSÆTER Linn Hege, Etne BTK

2;TYSSEBOTN Ida Johanne, Etne BTK

3;DRANGE Tiril Irene Strand, Etne BTK

4;MYRÅS Maren, Stavanger BTK

5;HUSTVEIT Aina, Skjoldar, IL


Oppdatert : 15.10.2011

 

 

 

 



5 siste nyheter frå Stord BTK
Veteran VM og KM arrangert laurdag 22. desember
Resultat klubbmeisterskap
Veteran VM og KM 22. desember
Resultat Stord Cup
Stord Cup 1. og 2. desember

www.stordbtk.no © 2002