Flotte resultater under Norges Cupens 2. dag.

2. plass til Espen Rønneberg i Eldre junior og 2. plass til Thomas Irgens i Gutter 13 år. 3. plass til Zhang Yi og 5. plass til Hallvard Fjell i Eldre junior.

Mange gode prestasjoner å melde om :

Espen slår bla Martin Røste, Laksevåg "kinesaren" og B-72 "kinesaren.
Thomas slår bla Vegard Sandberg og Dririk Johansen


Resultater Norges Cup nr.1 i bordtennis,
Bergen 30.9 –1.10 2006

Gutter 13
1;Erik Doval, Heddal Idrettslag
2;Thomas Irgens, Stord BTK
3;Magnus Bolstad Holm, Hvam IL
4;Vegard R. Sandberg, Eiker Bordtennisklubb
5;Benjamin Fossheim, Molde BTK
6;Didrik F Johansen, Modum BTK
7;Espen Flaglien, Fokus BTK
8;Vinh Nguyen, B-72
9;Andreas Reite, Larkollen IL
10;Sverre Hartveit, Sportsklubben Heros
11;Emil Solemdal, Molde BTK
12;Jørgen T Johansen, Fokus BTK
Final;Erik Doval - Thomas Irgens;
11-7, 15-13, 6-11, 7-11, 11-8
Semi;Erik Doval - Magnus Bolstad Holm;
11-8, 5-11, 11-4, 11-8
Semi;Thomas Irgens - Vegard R. Sandberg;
12-10, 8-11, 11-8, 9-11, 11-5
1/4;Erik Doval - Benjamin Fossheim;
11-7, 12-10, 9-11, 11-8
1/4;Thomas Irgens - Didrik F Johansen;
11-7, 11-3, 11-6
1/4;Magnus Bolstad Holm - Espen Flaglien;
11-2, 11-7, 11-9
1/4;Vegard R. Sandberg - Vinh Nguyen;
11-8, 11-7, 11-4
1/8;Erik Doval - Andreas Reite;
11-6, 11-7, 11-6
1/8;Didrik F Johansen - Sverre Hartveit;
8-11, 11-9, 11-6, 11-8
1/8;Espen Flaglien - Emil Solemdal;
11-8, 10-12, 11-9, 16-14
1/8;Vinh Nguyen - Jørgen T Johansen;
11-9, 11-9, 11-8

Herrer B
1;Pål Richard Lilleseth, Fokus BTK
2;Kjell Erik Bakke, Sportsklubben Heros
3;Atle Irgens, Stord BTK
4;Vegard R. Sandberg, Eiker Bordtennisklubb
5;Jan Einar Sandberg, Eiker Bordtennisklubb
6;Frank Martiniussen, Flint IL
7;Jan Fredrik Laursen, Larvik BTK
8;Håvard Katerås Smestad, Kobra BTK
Final;Pål Richard Lilleseth - Kjell Erik Bakke;
8-11, 7-11, 11-4, 11-9, 11-4
Semi;Pål Richard Lilleseth - Atle Irgens;
11-5, 11-3, 11-8
Semi;Kjell Erik Bakke - Vegard R. Sandberg;
11-6, 11-7, 11-8
1/4;Pål Richard Lilleseth - Jan Einar Sandberg;
11-9, 9-11, 8-11, 11-6, 11-5
1/4;Kjell Erik Bakke - Frank Martiniussen;
11-7, 8-11, 11-3, 8-11, 11-2
1/4;Atle Irgens - Jan Fredrik Laursen;
11-9, 6-11, 7-11, 11-8, 16-14
1/4;Vegard R. Sandberg - Håvard Katerås Smestad;
7-11, 11-7, 11-9, 11-9

Herrer Elite
1;Wang Bing, Modum BTK
2;Liu Yanzhe, Laksevåg BTK
3;Zhang Yi, Stord BTK
4;Zhang Xiaochen, B-72
5;Terje Herting, Høyenhall BTK
6;Øystein Bakke, Sportsklubben Heros
7;Jonas Nilseng, Fokus BTK
8;Espen Rønneberg, Stord BTK
9;Hallvard Fjell, Stord BTK
10;Lars Erik Espedalen, Høyenhall BTK
11;Ahmed Chaer, Skien BTK
12;Pål Francis Aarås, Høyenhall BTK
Final;Wang Bing - Liu Yanzhe;
11-4, 11-5, 11-6, 11-6
Semi;Wang Bing - Zhang Yi;
11-6, 6-11, 8-11, 11-6, 14-12, 11-6
Semi;Liu Yanzhe - Zhang Xiaochen;
10-12, 11-5, 7-11, 13-11, 11-9, 11-9
1/4;Wang Bing - Terje Herting;
11-9, 15-13, 11-6
1/4;Liu Yanzhe - Øystein Bakke;
11-6, 12-10, 11-5
1/4;Zhang Yi - Jonas Nilseng;
13-11, 11-9, 5-11, 11-9
1/4;Zhang Xiaochen - Espen Rønneberg;
6-11, 11-8, 11-4, 11-6
1/8;Terje Herting - Hallvard Fjell;
11-7, 9-11, 12-10, 11-9
1/8;Øystein Bakke - Lars Erik Espedalen;
6-11, 8-11, 11-8, 11-8, 11-5
1/8;Jonas Nilseng - Ahmed Chaer;
11-4, 11-7, 12-10
1/8;Espen Rønneberg - Pål Francis Aarås;
11-3, 11-6, 11-9

Herrer Eldre Junior
1;Zhang Xiaochen, B-72
2;Espen Rønneberg, Stord BTK
3;Zhang Yi, Stord BTK
4;Martin Lyngholm Røste, Katfosskameratene Bordtennisklubb
5;Hallvard Fjell, Stord BTK
6;Liu Yanzhe, Laksevåg BTK
7;Pål Francis Aarås, Høyenhall BTK
8;Jonas Nilseng, Fokus BTK
9;Bendik Berg-Jensen, Skien BTK
10;Øystein Bakke, Sportsklubben Heros
11;Alf - Erik Johannessen, Molde BTK
12;Jan Fredrik Laursen, Larvik BTK
13;Yi-Hsiung Su, Jevnaker BTK
14;Jostein Johansen, Høyenhall BTK
15;Ahmed Chaer, Skien BTK
16;Thomas Sætre, Bergen Handicapidrettslag
Final;Zhang Xiaochen - Espen Rønneberg;
11-4, 11-4, 8-11, 11-13, 11-6
Semi;Zhang Xiaochen - Zhang Yi;
11-9, 12-10, 11-8
Semi;Espen Rønneberg - Martin Lyngholm Røste;
6-11, 12-10, 10-12, 11-6, 11-6
1/4;Zhang Xiaochen - Hallvard Fjell;
11-5, 11-8, 8-11, 8-11, 11-3
1/4;Espen Rønneberg - Liu Yanzhe;
11-7, 9-11, 11-7, 6-11, 11-7
1/4;Zhang Yi - Pål Francis Aarås;
11-8, 11-4, 11-5
1/4;Martin Lyngholm Røste - Jonas Nilseng;
5-11, 7-11, 11-5, 12-10, 14-12
1/8;Zhang Xiaochen - Bendik Berg-Jensen;
11-5, 11-7, 11-4
1/8;Espen Rønneberg - Øystein Bakke;
4-11, 11-8, 11-5, 12-10
1/8;Zhang Yi - Alf - Erik Johannessen;
11-1, 11-4, 11-5
1/8;Martin Lyngholm Røste - Jan Fredrik Laursen;
11-7, 7-11, 9-11, 13-11, 11-6
1/8;Hallvard Fjell - Yi-Hsiung Su;
11-7, 11-1, 11-2
1/8;Liu Yanzhe - Jostein Johansen;
11-5, 11-1, 9-11, 11-9
1/8;Pål Francis Aarås - Ahmed Chaer;
11-5, 10-12, 8-11, 11-5, 14-12
1/8;Jonas Nilseng - Thomas Sætre;
9-11, 12-10, 11-7, 11-2

Herrer Junior
1;Zhang Yi, Stord BTK
2;Espen Rønneberg, Stord BTK
3;Liu Yanzhe, Laksevåg BTK
4;Jonas Nilseng, Fokus BTK
5;Pål Francis Aarås, Høyenhall BTK
6;Zhang Xiaochen, B-72
7;Steffen Bjørhusdal, Fokus BTK
8;Kristoffer Esketveit, Lia IL
9;Jan Fredrik Laursen, Larvik BTK
10;Ida Maria Naustheller, Fokus BTK
11;Yi-Hsiung Su, Jevnaker BTK
12;Ahmed Chaer, Skien BTK
13;Mateo Hoel Unkovic, Fokus BTK
14;Manuela Erenstsen, Sportsklubben Heros
15;Henrik Sviund Årdahl, Flint IL
16;Hallvard Fjell, Stord BTK
Final;Zhang Yi - Espen Rønneberg;11-7, 11-7, 11-9
Semi;Zhang Yi - Liu Yanzhe;11-8, 11-9, 11-5
Semi;Espen Rønneberg - Jonas Nilseng;11-6, 11-6, 7-11, 11-9
1/4;Zhang Yi - Pål Francis Aarås;11-3, 11-7, 11-4
1/4;Espen Rønneberg - Zhang Xiaochen;
12-10, 6-11, 11-5, 11-8
1/4;Liu Yanzhe - Steffen Bjørhusdal;8-11, 15-13, 11-3, 11-7
1/4;Jonas Nilseng - Kristoffer Esketveit;11-5, 12-10, 11-2
1/8;Zhang Yi - Jan Fredrik Laursen;11-2, 11-3, 11-6
1/8;Espen Rønneberg - Ida Naustheller;11-7, 11-7, 11-3
1/8;Liu Yanzhe - Yi-Hsiung Su;12-10, 11-4, 11-9
1/8;Jonas Nilseng - Ahmed Chaer;11-8, 11-3, 11-6
1/8;Pål Francis Aarås - Mateo Hoel Unkovic;11-5, 11-4, 11-5
1/8;Zhang Xiaochen - Manuela Erenstsen;11-6, 11-5, 12-10
1/8;Steffen Bjørhusdal - H Årdahl;12-14, 11-6, 11-7, 11-5
1/8;Kristoffer Esketveit - Hallvard Fjell;
11-7, 4-11, 9-11, 11-8, 11-7

Herrer Åpen
1;Zhang Xiaochen, B-72
2;Zhang Yi, Stord BTK
3;Espen Rønneberg, Stord BTK
4;Jonas Nilseng, Fokus BTK
5;Terje Herting, Høyenhall BTK
6;Martin Lyngholm Røste, Katfosskameratene Bordtennisklubb
7;Pål Richard Lilleseth, Fokus BTK
8;Hallvard Fjell, Stord BTK
Final;Zhang Xiaochen - Zhang Yi;
11-7, 13-11, 11-13, 11-13, 14-12
Semi;Zhang Xiaochen - Espen Rønneberg;11-1, 11-3, 11-9
Semi;Zhang Yi - Jonas Nilseng;3-11, 11-8, 11-6, 11-5
1/4;Zhang Xiaochen - Terje Herting;11-9, 11-8, 11-7
1/4;Zhang Yi - Martin Lyngholm Røste;11-7, 11-7, 11-3
1/4;Espen Rønneberg - Pål Lilleseth;8-11, 11-2, 11-9, 11-9
1/4;Jonas Nilseng - Hallvard Fjell;11-3, 12-10, 11-9

Herrer C
1)Thomas Irgens, Stord
2)Vegard Ljones, Norheimsund
3)Simon Simmenes, Heros
3)Pål T.Korsgård, Modum
5)Kristin Sanberg, Eiker
5)Karl Erik Rasmussen, Fjell
5)Tore Wiggen, Heros
5)Marius Berntsen, Fokus

Oppdatert : 01.10.2006

 

 

 

 



5 siste nyheter frå Stord BTK
Stord Cup 1. og 2. desember
Regionsmeisterskap med 19 deltakarar 25. august
Stord Cup 1 og 2 desember
Regionsmeisterskap laurdag 25. august
Årsmelding Stord BTK 2017

www.stordbtk.no © 2002